هوش سلامت

هوش سلامت؛ مزایای استفاده از فنر ورزشی

هوش سلامت یکی از موضوعات مهم در حوزه سلامت اشخاص و خانواده محسوب می‌شود که افراد کمی از آن آگاهی دارند. برای ارتقای آگاهی خود در حوزه هوش سلامت باید با مفهوم هوش، آشنایی پیدا کنید که در این باره در فرهنگ لغات ویلیام وبستر، از هوش، به‌عنوان توانایی یادگیری یا درک یا کنار آمدن با شرایط جدید یا سخت و همچنین توانایی به‌کارگیری دانش در جهت تغییر محیط خود، یاد شده است. افراد با استفاده از هوش خود باید دانش خود را در مورد تندرستی افزایش دهند و با به‌کارگیری این دانش، توانایی خود را در خصوص حفظ سلامت جسمی و ذهنی خود افزایش دهند. در واقع به این کار ارتقا یا توسعه هوش سلامت می‌گویند.

شما با افزایش هوش سلامت در زندگی خود و خودمراقبتی مداوم، علاوه بر افزایش سلامتی خود، به سلامت اطرافیانتان نیز کمک خواهید کرد.

در دنیای امروز به دلیل وجود مشغله‌های ذهنی و کاری بسیار در زندگی اکثر افراد جامعه، آموزش روش‌ها و مهارت‌هایی که ذهن را آرام کند و انسان را از فشار و استرس رهایی بخشد، امری مهم و ضروری محسوب می‌شود. در این مقاله راهکاری در حوزه هوش سلامت برای افزایش سلامت تن و روان به شما ارائه داده خواهد شد که موجب کاهش بیماری‌های رایج عصر حاضر از جمله سکته قلبی و مغزی و سرطان خواهد شد.

هوش سلامت

هوش سلامت؛ ورزش مهارتی برای آرامش ذهن و سلامت تن

زندگی بدون تحرک امروزی موجب شده تا افراد تمایل کمتری به انجام حرکات ورزشی نشان دهند و این امر خود موجب افزایش انواع بیماری‌های تن و روان شده است. در گذشته افراد برای رفتن به یک سفر، به‌صورت پیاده روزها در مسیر حرکت می‌کردند و این امر خود موجب سلامت بیشتر تن و روان افراد جامعه می‌شد؛ اما امروزه افراد حتی برای رفتن تا سوپرمارکت محله، از خودروی شخصی خود استفاده می‌کنند. ورزش‌کردن برای تمامی افراد جامعه و سلامت جسم و روح آن‌ها بسیار ضروری است. قابل ذکر است که ورزش در دوران بارداری نیز امری مهم و ضروری می‌باشد.

همچنین بخوانید  طراحی و ساخت و ثبت اختراع وسیله ورزشی ففو

بنابراین برای رسیدن به سلامت تن و روان باید ورزش را در برنامه‌های روزانه خود قرار بدهید.

آوردن ورزش به خانه

بعضی از افراد جامعه به دلیل داشتن مشغله‌های کاری فراوان و علی‌رغم علاقه به انجام ورزش، وقت باشگاه رفتن و انجام حرکات ورزشی را ندارند؛ ما به این افراد توصیه می‌کنیم ورزش را به خانه بیاورند.

هوش سلامت

دکتر سینا یاوریان برای حل این مشکل با معرفی فنر فشاری ورزشی به شما کمک کرده است تا بتوانید در هر زمان و مکانی ورزش کنید. هدف ما در سایت فنر ورزشی ارائه انواع خدمات و ابزارهای حوزه هوش سلامت برای ارتقای سلامت تن و روان افراد جامعه است. افراد جامعه برای ارتقای سلامت خود باید بتوانند از هوش سلامت در جهت پیشبرد این هدف استفاده کنند.

برای رسیدن به این هدف سعی کنید که اطلاعات خود را در زمینه هوش سلامت بالا ببرید.

دکتر سینا یاوریان

دکتر سینا یاوریان با معرفی محصولی ورزشی و کاربردی یعنی فنر فشاری ورزشی به دنبال ایجاد انگیزه برای ورزش و رسیدن به هدف هوش سلامت در میان افراد جامعه است. این وسیله بسیار کاربردی بوده و همچون وسایل دیگر در خانه و یا محل کار شما خاک نخواهد خورد؛ زیرا این وسیله ورزشی خانگی کالری بسیاری را از شما می‌سوزاند و شرایط محیطی را برای ورزش کردن فراهم خواهد کرد.

فنر فشاری ورزشی

همانطور که گفته شد، ورزش از جایگاه مهمی در زندگی ما برخوردار است؛ اما هر فرد باید متناسب با فیزیک بدنی خود نوع ورزشی که می‌تواند انجام دهد را بر گزیند، تا متحمل آسیب‌های جبران‌ناپذیر نشود. افراد در جامعه به دودسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول افرادی هستند که به ورزش و حرکات ورزشی علاقه‌مند هستند و به دنبال ورزش متناسب با توان خود می‌روند و دسته دوم افرادی هستند که علاقه‌ای به انجام ورزش ندارند، اما به دلایل مختلف مانند نشستن زیاد و سایش غضروفی و یا مبتلا شدن به برخی از بیماری‌ها، مجبور به انجام حرکات ورزشی می‌شوند.

همچنین بخوانید  تاثیر خواب بر ریزش مو | بی‌خوابی چه تأثیری روی سلامت مو دارد؟

هوش سلامت

انواع ورزش‌ها از نظر انقباض عضلات به سه دسته ایزوتونیک، ایزومتریک و ایزوکینتیک تقسیم می‌شوند. برای  جلوگیری از آسیب در هنگام انجام حرکات ورزشی، هماهنگی عضلات بسیار مهم است. قابل‌ذکر است که برخی از افراد خواهان ورزش، ایجاد هماهنگی بین عضلات خود را آموزش ندیده‌اند. همین امر موجب شده تا وسایلی طراحی شوند که آسیب را به صفر برساند.

فنر فشاری ورزشی به‌گونه‌ای طراحی شده که تا زمانی که همه عضلات با هم منقبض نشوند، فنر فشرده نخواهد شد و این امر آسیب را به صفر می‌رساند. دستگاه به افراد مختلف کمک می‌کند تا در منزل، با وسیله‌‌ای ارزان‌قیمت و کاربردی ورزش کنند. این وسیله ورزشی می‌تواند عضله‌های شانه، سینه، کول، زیربغل، شکم، ران، ساق، کشاله ران، باسن و… را درگیر کند و حجم چربی در اندام‌‌های درگیر را کاهش دهد.

مزیت استفاده از فنر فشاری ورزشی؛ هوش سلامت

همان‌طور که گفته شد برای افزایش هوش سلامت و ارتقای سلامت تن و روان در زندگی، باید ورزش کرد. دستگاه‌های ورزشی زیادی برای ورزش در خانه طراحی شده‌اند، اما دستگاه ففو نسبت به سایر دستگاه‌های کششی مزیت‌های فراوانی دارد. این مزیت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

هوش سلامت

  • اکثر وسیله‌های ورزشی کششی به مفاصل و ماهیچه‌ها آسیب می‌رسانند. اما فنر فشاری ورزشی جنبه فشاری دارد و آسیبی به ماهیچه‌ها وارد نمی‌کند.
  • این وسیله کاربردهای فراوانی دارد و کل بدن را درگیر ورزش و حرکات ورزشی می‌کند.
  • با خرید ففو هزینه خرید چندین دستگاه متنوع از دوش شما برداشته خواهد شد.
  • ففو بسیار کوچک بوده و قابل جابه‌جایی است.
  • کار با فنر فشاری ورزشی بسیار ساده است و همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. ففو در حین سادگی بسیار کاربردی و مفید است.
  • این محصول به نسبت کارایی آن قیمت مناسبی دارد و همه اقشار توانایی خرید آن را خواهند داشت.
  • معلولین و جانبازان عزیز که یک پا، یا یک دست خود را ازدست‌داده‌اند نیز می‌توانند با از ففو برای تقویت عضله‌های مختلف خود از جمله دست و پا کمک بگیرند.
همچنین بخوانید  تغذیه مناسب ریکاوری بعد از ورزش برای عضله سازی پس از ورزش

جمع‌بندی

دکتر سینا یاوریان برای ارتقای مهارت‌های مرتبط با هوش سلامت و افزایش سلامت جسم و روان افراد جامعه، استفاده از فنر فشاری ورزشی را به شما پیشنهاد می‌دهد. ففو یک دستگاه ورزشی بدون آسیب برای استفاده در خانه یا محل کار است. از این که ما را تا پایان همراهی نمودید، سپاسگزارم.

بدون دیدگاه

ارسال نظر

ایمیل شما نزد ما ایمن است و به نمایش گذاشته نخواهد شد.

9 + 1 =